Olsztyn, Poznań, Warszawa, Kraków – chociażby nie wiadomo jakie polskie miasta chodziły nam po głowie, sprawy rozwodowe to normalny temat w dzisiejszych czasach. Co więcej, są to chyba najczęściej występujące sprawy. Jest to smutny, ale prawdziwy fakt, który pokazuje nietrwałość dzisiejszych związków małżeńskich. Pomijając ten fakt, warto zadać sobie jedno pytanie – czy będzie mi potrzebny adwokat na rozprawie rozwodowej? Czy też nie będzie on potrzebny? Społeczność zadaje sobie to pytanie, ponieważ jak wiadomo, obecność takiej osoby wiąże się czasem z dodatkowymi kosztami.
Adwokat, a szybka sprawa o rozwód
Adwokat jest potrzebny przy rozwodzie. Nawet, jeżeli rozstanie następuje za obopólną zgodą i żadna ze stron nie zamierza toczyć ze sobą bezsensownej batalii sądowej. Dlaczego więc będzie mi potrzebny prawnik? Ponieważ dzięki niemu rozprawa w sądzie odbędzie się szybciej. Co prawda, dzięki niemu NIE uda załatwić się szybciej rozprawy, ale to dzięki niemu w sądzie można złożyć prawidłowy wniosek o rozwód. Jak pokazuje praktyka – wiele osób decydujących się na samodzielne złożenie wniosku o rozwód, składa niekompletny wniosek.
Braki formalne powodują, że wszystko wydłuża się w czasie. Następuje wymiana korespondencji pomiędzy sądem a stronami zainteresowanymi. Jak wiadomo, takie listy czasem idą bardzo długo. Do tego, jeżeli weźmie się pod uwagę czas na ponowne rozpatrzenie wszystkiego, okazać się może, że wszystko będzie naprawdę długo trwało. Adwokat do pomocy jest jak najbardziej potrzebny. Można poprosić chociażby https://adwokatkakowski.pl/ o pomoc. Olsztyn jest miastem, gdzie ma on swoją siedzibę.
Kiedy udać się do prawnika?
Prawnik stanie się pełnomocnikiem w sprawie rozwodowej. Co to dokładnie daje? Że podczas długo trwającej sprawy rozwodowej, dana strona w sądzie będzie musiała pojawić się tylko raz. Będzie to wtedy, kiedy sąd będzie chciał daną osobę przesłuchać. W innych przypadkach to adwokat będzie odpowiedzialny za pojawienie się na rozprawie. Wydawać by się mogło, że małżonkowie będą chcieli zawsze być na rozprawie. Otóż nie, bowiem dla niektórych osób może być to spore wyzwanie psychiczne, związane ze słabą kondycją fizyczną. Jak więc widać, nie każdy tak mocno chce uczestniczyć w rozprawach sądowych, które bardzo często zmieniają się w batalię sądową trwającą długi okres. I to niezależnie od miasta – Olsztyn, Gdańsk, Zakopane, Kraków, itd.
W tych oto miastach często na wokandzie sądowej są rozprawy, których długość trwania można liczyć w latach. Przykre to, ale jak najbardziej prawdziwe, ponieważ małżonkowie nie mogą dojść do wspólnego wniosku. Jak więc widać obecność pełnomocnika (prawnik) może być jak najbardziej wielu osobom na rękę. W szczególności, że takir rozprawy bardzo długo trwają. Tak, to małżonkowie najlepiej wiedzą, jak wyglądało ich życie i mają na ten temat dużo do powiedzenia. Z drugiej strony – po co narażać się na kolejne wrażenia, które mogą pogorszyć czyjś stan psychiczny? Lepiej z tego zrezygnować i wyznaczyć do tego pełnomocnika – prawnika.